Przewodnicy PTTK – Dzieciom 12.02.2020

Przewodnicy PTTK – Dzieciom 12.02.2020

Kolejny raz już chrzanowscy przewodnicy wzięli udział w małopolskiej akcji „Przewodnicy PTTK – Dzieciom” organizowanej w związku z Międzynarodowym Dniem Przewodnika Turystycznego przez COTG PTTK, Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK woj. Małopolskiego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Tym razem wycieczki odbywały się szlakami św Jana Pawła II dlatego z grupą 30 dzieci z chrzanowskiego Kościelca udaliśmy się do Wadowic i Mętkowa. W Wadowicach zwiedziliśmy Muzeum – Dom Rodzinny Jana Pawła II, Bazylikę Mniejszą pod wezwaniem Ofiarowania NMP, kościół św Piotra Apostoła, obejrzeliśmy inne obiekty na wadowickim szlaku papieskim: Plac Jana Pawła II (Rynek), Dom Katolicki, Magistrat, cukiernię (dawniej Hagenhubera), klasztor nazaretanek, koszary 12 pp Ziemi Wadowickiej i, oczywiście, skosztowaliśmy słynnych kremówek. Po drodze posililiśmy się w restauracji na przedmieściu Wadowic. W Mętkowie obejrzeliśmy kościół, w którym ksiądz Karol Wojtyła pełnił w latach 1948,1949 posługę kapłańską w Niegowici (kościół przeniesiono do Mętkowa w latach 1972-1974).

Uczniowie i ich opiekunki ze szkoły im Jana Pawła II byli bardzo szczęśliwi z możliwości podążania szlakami ich patrona i serdecznie dziękowali przewodnikom Kazimierzowi Pudo i Janowi Oczkowskiemu, którzy przygotowali i poprowadzili tę wycieczkę.

KP.